неділя, 21 червня 2020 р.

                 

                             
21 ЧЕРВНЯ    День батька 

В рамках інформаційного онлайн калейдоскопу бібліотека-філія с.Теково пропонує цікаві факти про святкування Дня батька-історію виникнення цього свята та як святкують його в різних державах світу.

«Один батько важить більше,
ніж сто вчителів»
Джордж Герберт

У багатьох країнах світу третя неділя червня вважається Днем батька. Свято було започатковано у 1910 році в Сполучених Штатах Америки. Іні­ціатором проведення  цього свята називають місіс Сонору Смарт Додд з міста Спокан штату Вашингтон. Вона хотіла висловити вдячність своєму батькові, а в його особі — усім дбайливим батькам Америки, які беруть участь у вихованні дітей. Батько засновниці свята, ветеран громадянської війни Вільям Смарт, сам виховав своїх дітей після того, як його дружина померла, народивши шосту дитину.
 Національним святом цей день став для американців у 1966 році, коли президент США Ліндон Джонсон оголосив третю неділю червня святом. У цей день прийнято дітям обов’язково відвідувати своїх батьків, яка б відстань не розділяла їх. Також американці на День Батька чіпляють на одяг квітку: червону — якщо батько живий, і білу — якщо він помер.
 З часом і інші країни, де декларується повага до сімейних цінностей, почали відзначати цей день, вшановуючи чоловіка-батька.Незважаючи на розбіжності в датах святкування, суть Дня батька повсюди залишається незмінною. Більшість країн і в тому числі США святкують день батька в третю неділю червня. День батька в Грузії, Італії, Еспанії відзначають у березні, у Німеччині – у першу неділю червня, в Литві – у другу неділю червня, в Польщі – у серпні, а у Бразилії та Австралії – у вересні.
 На державному рівні день батька в Україні не визначений, але визначений як Всенародний і відзначається у третю неділю вересня.
 У вересні 2013 року уряд підтримав проект указу Президента, щодо запровадження в Україні День батька. Відповідно до проекту Указу відзначати свято пропонувалося кожної третьої неділі вересня. Однак, такий указ не був підписаний Президентом України.
 З пропозицією введення цього дня в Україні виступили представники МГО «Міжнародний Центр Батьківства», започаткувавши у жовтні 2006 р. Громадську ініціативу «День Батька». В рамках цієї ініціативи було зібрано 10 тис. підписів від громадян під листом до Президента України з пропозицією ввести День Батька на державному рівні. Також 2007 року було проведено у Львові, Кіровограді та Дніпрі регіональні громадські форуми представників державних, громадських і релігійних організацій «Роль чоловіка як батька в сім'ї та суспільстві».
18 вересня 2008 року за підтримки Міністерства України у справах сім'ї, молоді і спорту пройшов Перший Всеукраїнський громадський форум у Києві в Жовтневому палаці. В форумі взяли участь близько 500 учасників від 57 громадських організацій, 23 представники малого та середнього бізнесу, 18 релігійних організацій та об'єднань, 12 представників ЗМІ. На форумі учасники обговорювали ідеологічну складову наявності такого свята. Було визнано, що для українського суспільства важливо повернутися до моделі доброго батька, що:
  • відповідає за збереження життя дитини від її зачаття;
  • у партнерстві з мамою бере активну участь у вихованні;
  • забезпечує сім'ю матеріально, але у такий спосіб, щоби був час на розвиток здорових стосунків в сім'ї;
  • виховує дітей на засадах високої моралі своїм особистим прикладом.
 Ідея введення Дня Батька була широко підтримана громадськістю і висвітлена в ЗМІ. Враховуючи ситуацію, за ініціативою МГО «Міжнародний Центр Батьківства», від імені представників громадських і релігійних організацій учасників Першого Всеукраїнського форуму, Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім'ї та відповідального батьківства, 18 вересня 2009 року під час прес-конференції в УНІАН, оголосив третю неділю вересня Всенародним Днем Батька в Україні.
 З незапам’ятних часів у нашого народу чоловіка по-особливому шанують і поважають, бо це – батько, господар, воїн. Головою родини був батько. Його слово було вагомим і авторитетним. Він повинен навчити своїх дітей, особливо  синів, різних ремесел. Адже з того як вихована дитина, що вона вміє і знає, можна судити про її батьків. Приклад батька у сім`ї має особливе значення. Суворо питав батько з того, хто своїм вчинком ганьбив рід.
 Батьківщина від слово – Батько, вона у нас одна, як і батько – один. Батько назавжди залишає відбиток у дитячому серці, тож нехай той відбиток буде добрим! Давайте не пошкодуємо сказати добре слово батькові, ніжно обняти маму і запропонувати їм свою допомогу!
 У цей День бібліотека-філія с.Теково приєднуєтбся до привітань  , що лунають на адресу наших  батьків! Бажає міцного здоров' я,завжди бути прикладом мудрості,впевненості,мужності і честі.Нехай батьківство дарує відчуття важливості,необхідності,підтримки і любові.У День батька слід пам' ятати,що головне не коштовні подарунки,а увага.Якщо ви не поруч зі своїм татом-привітайте його по телефону або надішліть вітання.
Використані матеріали із мережі Інтернет

Немає коментарів:

Дописати коментар