Історія бібліотеки.
Теківську бібліотеку відкрито в 1946 році при сільській школі.Фонд бібліотеки був невеликим. В основному,це були підручники й подарована література.Працював тут за сумісництвом вчитель,який і видавав всім зацікавленим не тільки підручники.а й книги,періодичні видання.З 1950 року в бібліотеці нараховувалось крім підручників 1тис. примірників книг. Працювала в бібліотеці на той час Пребуш Йолана Юріївна.З 1952 року до книгозбірні прийшла працювати Івегеш Елізавета Михайлівна.З 1952 року по 1961 роки в бібліотеці працює Продан Марія Василівна,В 1961 році було надано нове приміщення під бібліотеку, в центрі села(приміщення колишньої сільської ради).Фонд книгозбірні збільшився до 3 тис. примірнників.
З 1961 року очолила сільську книгозбірню Дудаш Емма Андріївна.В 1974 році в селі відкрито новий Будинок культури, де для бібліотеки виділено також нові приміщення.Пройшла централізація бібліотек,В Теківську бібліотеку-філію № 41 було прийнято на посаду бібліотекаря Кочерган Ганну Михайлівну.
Працівниками організовувались різні масові заходи, проводилась велика робота для робітників колгоспу, який працював на території села,виїзд в поле під час збирання урожаю з періодичними виданнями та переглядами нової літератури.Для працівників сувенірного цеху,який також знаходився й працював на території села Теково- ,концертні виступи спільно з працівниками Будинку культури, школи. Дудаш Е. А. працювала в бібліотеці 24 роки.Після її виходу на пенсію бібліотеку очолила Кочерган Ганна Михайлівна.В 1984 році в бібліотеку було принято на роботу Форос Віру Іванівну.
Віра Іванівна організувала в бібліотеці клуб за інтересами "Ліра",який відвідувало багато молоді.Учасники "Ліри" на чолі з Вірою Іванівною готували змістовні виступи і презентували їх в сільському Будинку культури, в школі, перед працівниками колгоспу "Україна".
За хорошу роботу колектив бібліотеки неодноразово нагороджувався грамотами.відзнаками, подарунками.За відмінні успіхи у роботі бібліотеки - філії портрет завідувачки бібліотеки Кочерган Ганни Михайлівни в 1985 році був виставлений на районній дошці пошани передовиків району.З 1998 року сільську книгозбірню очолила Параска Світлана Миколаївна
.В 2004 р.в бібліотеці створено новий клуб за інтересами "Рукодільниця",де молодь та діти вчаться виготовляти різни вироби з бісеру різними техніками виготовлення. "Рукодільницю" відвідують 20 учасників,З 2013 року учасники клубу навчаються виготовляти різні вироби з атласних стрічок технікою канзаші.
Бібліотека в селі є інформаційним, культурно-просвітницьким центром.Обслуговує 1001користувачів. Це - 700 користувачів с. Теково та 301 користувачів с . Гудя, з яких 175 дітей, фонд бібліотеки нараховує 9786 примірників документів,З них для дітей-2124 примірники.Співпрацюємо з громадською організацією Ветеранів України(голова осередку Шуба А. М.) ,громадською організацією-Товариством угорської культури(голова Ковчі Е.В.), з "Обласною асоціацією фермерів Закарпаття"(голова Пелешкей Ю. І.).
Проводиться робота по збереженню книжкових ресурсів книгозбірні.Особливо велику роботу було проведено після паводку 2001 року,коли водою було знищено 25% книжкового фонду, та майно бібліотеки.
При бібліотеці с. Теково працює пункт видачі в с. Гудя, який обслуговує 301 користувачів..Читачам с. Гудя,
щомісяця привозится нова література з бібліотеки с. Теково.Приміщення бібліотеки газифіковане в 2004 році.Тут створено всі належні умови для користувачів бібліотеки.
В 2015 році бібліотека с. Теково прийняла участь в грантовому проекті, організованому благодійним угорським фондом ім. Бетлен Беручи участь в даному проекті четвертий рік поспіль, біблотекою залучено до бюджету 400 тис.форинтів, які використано для комфорту бібліотеки-придбання нових меблів а також оргтехніки-комп'ютера принтера зі сканером.Наявність ком`пютера і підключення до Всесвітньої мережі INTERNET - це новий й важливий крок в житті книгозбірні,це - краще обслуговування користувачів,це -більший обсяг інформації, які зараз можна отримати в бібліотеці.де зараз завжди багато дітей,молоді,які мають можливість безкоштовно працювати,навчатись, гратись на протязі однієї години.Цього року планується закупити для бібліотеки стилажі та меблі для дитячого куточка.
.Закуплено нові меблі-столи стилажі полицю для книг принтер зі сканером.За сприяння районного депутата Параска В.А. в бібліотеці замінено двері на сучасні пластикові.Сільською радою було виділено кошти для ремонту установи та сходинок в установу.
Інший проект в якому бібліотека-філія взяла участь -це проект, який
реалізовувався в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що впроваджувався БФ «Центр громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу.Суть проекту-безкоштовна допомога малозабезпеченим верствам населення по правових питаннях. З березня по липень 2017 р. проводились виїзди мобільно-консультативних груп з метою надання безкоштовної юридичної допомоги населенню сіл Теково та Гудя.Спеціалістами надано понад 100 консультацій правової тематики.В бібліотеці оформлено "Правовий центр допомоги",де виставлено літературу правової тематики,яка також надавалась користувачам.
Немає коментарів:
Дописати коментар