неділя, 21 квітня 2024 р.

 З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ  ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗЕМЛІ БІБЛІОТЕКА ЗНАЙОМИТЬ КОРИСТУВАЧІВ З  ПРИРОДОЗНАВЧОЮ ДОВІДКОЮ :

                                   "Земля - наш дім.Україна                                              рідна  земля." 


У календарі міжнародних свят існує два Дня Землі – 20 березня, що має миротворчу та гуманістичну спрямованість та який відзначають у День весняного рівнодення та 22 квітня, що має екологічну спрямованість. 

Ці свята – це єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

Міжнародний день Матері-Землі — свято, метою якого є привернути увагу суспільства до проблем нашої планети. Свято встановлено Генеральною Асамблеєю ООН у 2009 році та відтоді відзначається щороку 22 квітня.

Земля – спільний дім для всього людства, де створені фантастичні умови, що дозволяють людям радіти та насолоджуватись життям.
Не всі усвідомлюють той факт, наскільки сильно кожен з нас впливає на стан планети. Основне питання, яким є цей вплив: позитивним чи негативним?Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем. Сьогодні воєнні дії російського агресора в Україні завдають непоправної шкоди українському довкіллю, тому все частіше з трибун міжнародних майданчиків говорять про екоцид – масове знищення рослинного або тваринного світу, отруєння атмосфери або водних ресурсів, а також вчинення інших дій, що можуть спричинити екологічну катастрофу:
  • російські агресори забруднили 182 880 квадратних метрів українського ґрунту
  • понад 80 тисяч квадратних кілометрів нашої землі всіяні російськими мінами, що робить її малопридатною для подальшого життя та промислового чи господарського використання
  • через російських терористів загинули понад 6 мільйонів свійських тварин, та близько 50 000 дельфінів, а рахунок жертв серед диких тварин іде на сотні тисяч або навіть мільйони
  • росіяни окупували 8 українських заповідників та 12 національних природних парків
  • внаслідок військових дій вражені 20% природоохоронних територій України
  • агресори знищили близько 80% території національного парку “Святі гори”
  • окупована “Асканія Нова” на Херсонщині перебуває в стані гуманітарної кризи.
  • 680 618 тон нафтопродуктів, які згоріли внаслідок російських обстрілів, призвели до значного забруднення повітря
  • 1000 квадратних кілометрів поверхні Чорного моря забруднені нафтовими викидами від російської військової авіації та суден
  • Чорнобильській АЕС окупанти завдали збитків щонайменше на 2,5 млрд гривень
  • високим залишається рівень ядерної загрози на Запорізькій АЕС.

Держава-терорист буде нести відповідальність за ВСЕ!

У День Землі в різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому. Дзвін Миру – символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства й солідарності народів. І в той же час – це заклик до дії в ім’я збереження  Миру, життя на Землі.

Україні дуже потрібен МИР, але не любою ціною! Українці – мирна, добра і щира нація. Коли ворог у нашому домі і на нашій землі – ми будемо битись і захищати нашу землю, наш суверенітет!

Наша планета Земля – наш дім. Земля України – наш рідний дім! Ця дата дозволяє кожному поставити собі це питання, а також задуматися над тим, що хорошого я можу зробити для свого дому.
Щоб краще розуміти як берегти довкілля,нашу Землю, бібліотека пропонує дітям енциклопедичні видання, науково-популярні та художні книги про природу та тварин.




Немає коментарів:

Дописати коментар