26 березня письменник Олександр Гаврош святкував ювілей - 50 років з дня народження .З цієї нагоди бібліотека с.Теково пропонує літературне онлайн-знайомство з творчістю письменника "Неймовірні пригоди від Олександра Гавроша"
Життєпис автора
Народився 26 березня 1971 року в Ужгороді. . З дитинства за прикладом батька багато читав. Закінчив факультет журналістики Львівського національного університету ім.І.Франка. . Працював у часописах «Срібна Земля», «Срібна Земля-Фест», «Старий Замок», «Україна молода». Активно друкувався у київській, львівській, одеській та закордонній пресі.
Має близько двох тисяч публікацій у пресі та понад сорок авторських книжок. Нині не полишає журналістику — фрилансер, щомісяця дописує на сайт «Радіо Свобода».
З 2000-их років почав писати художні твори. «До літератури прийшов еволюційно, внаслідок внутрішнього розвитку»— пояснює автор зміну в своєму житті. Після виходу кількох збірок поезії спробував себе у прозі. За словами Олександра Гавроша, поети — це люди «без шкіри», які сприймають усе гостро, драматично. Він «прожив цей емоційний стан і перейшов до прози».
Автору цікаво експериментувати у творчості, тому часто змінює жанри — від еротичної поезії до пригодницьких книжок, казок, детективних романів, драматичних п'єс тощо.
«Журналістика зробила мене дуже відповідальним, якщо я про щось пишу, значить, знайшов такий факт у джерелах. Тому мої твори дуже стислі, як здавлена пружина, без зайвих словесних потоків, їх швидко читаєш. Вони не перенасичені описами. Головне для мене — розказати цікаву історію».
Олександр Гаврош активно впроваджує в українську літературу закарпатські теми й популяризує народних героїв — силача Івана Фірцака, легендарного розбійника Пинтю. Так, Олександр Духнович, Адальберт Ерделі «повернулися» в документальних книжках, п'єсах. Водночас Гаврош є активним критиком "неорусинського" руху і критикує його діячів (передусім П.Магочі, В.Падяка. ) за сепаратистські тенденції.
Довгий час Олександр Гаврош був на творчих хлібах. У 2006-2007 рр. — завідувач літературно-драматичною частиною Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру. З 2015 року знову обіймає цю посаду.
Лектор Другої літньої літературної школи (2011 р., Колочава)
Друкується в закарпатських та всеукраїнських ЗМІ. Фрилансер.
Член Асоціації українських письменників та Національної спілки письменників України.
Немає коментарів:
Дописати коментар