З нагоди відзначення 225 річниці з дня народження Оноре де Бальзака бібліотека пропонує ознайомитись з літературним портретом
«Оноре де Бальзак – основоположник
соціального реалістичного роману»
Французька література може пишатися великою плеядою талановитих письменників, які стали її славою, твори яких належать до золотої скарбниці світової літератури. Та навряд чи можна серед усіх французьких літераторів знайти постать величнішу, ніж постать Оноре де Бальзака.
Оноре де Бальзак жадав слави, багатства, любові та всебічного визнання. Він вів бурхливий спосіб життя, був чарівним оповідачем і зіркою будь-якого товариства. Разом з тим він по 16 годин на добу писав і створював свої літературні шедеври за своїм столом, з гусячим пером та нескінченними чашками чорної кави. Особисте життя письменника було насичене любовними романами із аристократичними жінками.
Завдяки завзятим спостереженням романіста за деталями та за невикривлене висвітлення суспільства Бальзака вважають одним із засновників реалізму у європейській літературі. Він відомий за створення багатогранних персонажів, найменші з яких усе одно є складними, морально неоднозначними та цілковито людяними. Неживі об’єкти в його творах теж наділені характером, наприклад, часто описуваний ним Париж набуває людських властивостей.
Творами Оноре де Бальзака надихалися багато відомих письменників: Еміль Золя, Чарльз Діккенс, Гюстав Флобер, Джек Керуак, Куросава Акіра, Генрі Джеймс. Багато його творів екранізували, і вони продовжують надихати сучасних письменників.
Оноре де Бальзак – класик світової літератури, знавець людських пристрастей і рушійних сил суспільного розвитку – в історію світової художньої літератури увійшов як один із засновників і найвидатніших представників критичного реалізму, основоположник реалістичного роману.
Бальзак прожив усього 50 років, а залишив величезну творчу спадщину. Головним досягненням романіста була його епопея «Людська комедія». Це справа всього життя Бальзака. Усього він задумав 150 творів, встиг написати 98 романів і новел, які разом складають єдину соціальну епопею його часу. Оноре де Бальзак вважає себе «секретарем» французького суспільства, складає перелік вад і доброчинностей, збирає найяскравіші приклади проявів пристрастей, змальовує характери, обирає найголовніші події з життя суспільства, створює типи шляхом поєднання окремих рис численних однорідних характерів. Він мріяв написати історію, забуту багатьма істориками, – історію моралі.
Цікавинка – літературна бувальщина.
Сучасників Бальзака дивувала надзвичайна його працездатність. Він продовжував «шліфувати» свої твори навіть після набору. Якось Бальзак зізнався своєму колезі Віктору Гюго:
- Знаєте, мені потрібно було 10 років, аби зрозуміти, що я не вмію писати.
- Тоді чому ж ви не обрали іншої професії? – запитав Гюго.
- На жаль, було пізно. На цей час я вже став відомим письменником.
Немає коментарів:
Дописати коментар