середа, 15 квітня 2020 р.

        
Працюємо в режимі онлайн.Пропонує бібліотека-філія с.Теково вашій увазі ознайомитись з нашою віртуальною виставкою "Великодні мотиви",
та онлайн майстер-класом з виготовлення пасхального кролика.
Світле Свято Великодня – найсвітліше, найбільш шановне християнське свято, що встановлено на честь Воскресіння Ісуса Христа. Це свято весняного пробудження природи та добрих справ. Символами свята є усе, що символізує Вічне Життя, Оновлення та Світло: паска, крашанка, або писанка, світло пасхальної свічки. Про традиції святкування Великодня, звичаї і обряди в книгах та матеріалах віртуальної виставки "Великодні мотиви"

.Г.Соломченко Писанки Українських Карпат.Ужгород:-Видавництво "Карпати.-2004.-239 с.
Ілюстроване монографічне дослідження писанкового розпису і художнього-стильових ознак образотворчого фольклору різних етнографічних регіонів Українських Карпат. Подано зразки писанкової орнаментики, технології розпису, способивиготовлення природних барвників, консервації і реставрації писанок, словники орнаментальних мотивів та майстрів писанкового розпису.
Для мистецтвознавців, художників, викладачів і студентів мистецьких навчальних закладів, майстрів декоративно-прикладного мистецтва, музейних працівників, шанувальників народного мистецтва.

Брати Капранови.Веселих свят-Київ:Зелений пес.-2014.-104 с.
З чого починається кожне українське свято? З того, що батько чи мати питають дітей: "Чи знаєте ви, який нині день?" І разом згадують-розповідають, що і як відзначають сьогодні. Саме завдяки цьому невмирущому маленькому сімейному ритуалу українці від прадавніх часів аж дотепер зберегли традицію народних свят. І незгасимим вогником пронесли її крізь тисячі років випробувань та боротьби.
Ми маємо власних дітей та замислювали цю книжку як таку собі "батьківську" оповідь про свята. Але не тільки. На цих сторінках зібрано пісні, ігри, святкові страви, традиції, загадки, прикмети, рукомесло - те, що робить святкові дні особливими й пам'ятними.
Християнські та дохристиянські традиції тісно переплелися у свідомості українців та зіткали єдине полотно національного святкового календаря.



Скуратівський В. Дідух. Свята українського народу [Текст]/Василь Скуратівський; іл. та оформ. О.Коваля, Н.Коваль. – К.:Освіта,1995. – 272 с.
Пропоноване видання – найбільш повне зібрання календарних свят українського народу. Автор, відомий письменник та етнографіст, щедро ділиться з читачем своїм знанням духовної культури нашого народу, його обрядовості, традицій, фольклору, що сягають тисячоліть. Висока моральніть предків, щира приязнь у стосунках, взаємодопомога, тонкий естетичний смак і, головне, високопоетичний культ пращурів,шанування свого родоводу – все це гідне наслідування нанішними поколіннями.



Українці : Свята. Традиції. Звичаї [Текст] / уклад. І. Коверець. - Донецьк : Альфа-Прес, 2004. - 304 с.
 У книзі висвітлено національні особливості українських свят, традицій, звичаїв та пов'язаних з ними атрибутики й символіки – з давніх часів до наших днів, розкрито богатство, образність, співучість української мови,обрядовість,традиції,звичаї святкування релігійних календарних свят.


Скуратівський Василь.Український народний календар.-Київ:Знання.-2003.-386 с.

 Про багато обрядів та звичаїв в тім числі і релігійної тематики, де обряди і звичаї, що вже стали реліктами, ви дізнаєтеся, прочитавши цю книгу. Народний календар - перше в українському народознавстві видання, яке стане в пригоді всім, хто не байдужий до своєї національної культури.


Українське народознавство : Навч. посібник / С. П. Павлюк [та ін.] ; ред. С. П. Павлюк. – 3. вид., випр. – Київ: Знання, 2006. – 568 с.

Навчальний посібник - колективна праця, що містить відомості про формування й розвиток української нації, етнічну територію та етнографічне районування, багатовіковий досвід і традиції духовної та матеріальної культури українського народу.


Великодні оповідання, вірші та легенди [Електронний ресурс] : збірка . – Режим доступу: http://garbuz.org.ua/statti/narodni-zvichayi/velikodni-opovidannya-virshi-ta-legendi.html До підбірки, розміщеної на сайті garbuz.org.ua, увійшли оповідання за євангельськими мотивами, легенди, казки, а також різноманітні твори та вірші, присвячені Святу Великодня.

Для юних "Рукодільнят" і не тільки...
На наших заняттях гуртка "Рукодільниця" завжди проводяться майстер-класи до Великодніх свят.Зараз,під час карантину,багато хто з вас,мої юні рукодільниці,пише мені у фейсбуці про свої бажання  зробити поробку,писанку своїми руками до Великодня. Ми з вами завжди виготовляли писанки різними техніками-канзаші,джгутовою,оздоблення бісером.




  


Карантинні обмеження зараз не дозволяють зустрічатись на заняттях нашого гуртка.Тому,тепер до вашої уваги майстер-клас онлайн по виготовленню  пасхального кролика джгутовою технікою з фурнітурою.


Що нам треба для того,щоб виготовити пасхального кролика своїми руками?

1.Потрібен матеріал.А це:
1.Полістиролове або дерев'яне яєчко 
2.Нитки,як для в'язання або джгут
3.Фурнітура для носика оченят,атласна стрічка 0,5 мм для стрічки кролику
4.Соломинки для вусиків
5.Картон
6.Клей,ножиці
7.Синтепон для м'ягкості вушок та лапок
8. Підібрати, або намалювати викрійки для вушок і лапок
9. Вирахувати необхідну кількість матеріалу та фурнітури.
10. Знайти час для захоплюючої творчості.

Особливості створення пасхального кролика



1.Берем яєчко,зверху намазуєм клеєм і починаєм джгутом або ниткою накручувати.2 рядки накрутим і намазуєм невеликою кількістю клею.Так до кінця яєчка.
1.Малюєм на картоні викрійки для вушок та лапок.
3.Вирізуєм.По цьому формату вирізуєм синтепон.
4.Приклеюєм невеликою кількістю клею викрійки картонні до синтепону.
5.Також намотуєм нитками або джгутом.
6.Готові вушка та лапки  приклеюєм невеликою кількістю клею до яєчка.
7.На яєчко наклеюєм оченята.носик та вусики
8.Наклеюєм фунітуру на поясок
9.Робим маленьку стрічку і клеїм біля вушка кролика.









В джгутовій техніці також можна зробити і яєчко,прикрасивши його квітками,які створені в стилі канзаші("Рукодільнята" теж вчили),і підставку для яєчка.

Ще один цікава робота-це яєчко,прикрашене в техніці квілінг.
Всі бажаючі можуть зробити його,передивившись майстер-клас 





Бажаю натхнення для створення пасхального кролика і не тільки кролика!
Якщо у вас щось не вдається, дзвоніть або пишіть,буду рада допомогти, а після карантину приходьте-показуйте ваші поробки.





Немає коментарів:

Дописати коментар