четвер, 2 квітня 2020 р.


2 квітня - світ відзначає Міжнародний день дитячої книги.

До уваги користувачів поради -як зацікавити дітей читанням та віртуальна виставка : " На хвилинку зупинись-нові книги подивись" 





12 хитрощів, які допоможуть зацікавити дітей читанням

Учені з усього світу давно довели, що читання має безліч користі для людини: воно не лише покращує пам`ять, розвиває фантазію, а й часто допомагає зняти стрес та відволіктися від рутини. Але як зацікавити дітей книгами, особливо в час, коли електронні технології на кожному кроці? Це питання турбує багатьох батьків. І ось кілька порад, як це зробити 

1. Покажіть власний приклад. Якщо дитина бачитиме, що ви зацікавлені книгами, вона теж захоче дізнатися, чим же вас так вабить читання. А літературний світ в усьому його різноманітті точно не залишить маля байдужим 

2. Читайте маляті вголос, при цьому використовуйте смішні голоси. Книги наповнені масою різних цікавих персонажів й образів. Проявіть трішки фантазії та покажіть це різноманіття варіацією голосу й інтонації. Це неодмінно зацікавить дитину більше, аніж монотонне читання навіть найзахопливішої історії.

3. Дозвольте дітям лягати спати трішки пізніше, якщо цей додатковий час вони використають для читання. Повірте, чимало дітлахів, які ще мають багато енергії та не хочуть йти в ліжко, зацікавляться таким варіантом. Загалом читання перед сном – чудова практика, яка має безліч переваг, і не тільки для дітей 

4. Запропонуйте почитати книги перед переглядом екранізації. Усі ми знаємо, що книга завжди є повнішою та яскравішою, аніж фільм, знятий за її мотивами. Поясніть це й дитині. Вінні Пух чи Гаррі Поттер – немає значення. Спершу читайте книгу, тоді дивіться кіно. А врешті знайомство з новою історією можна завершити обговоренням одного й іншого 

5. Дозвольте дітям самостійно обирати книги, будь-то комікси, ілюстровані книжки, фентезі абощо. Нехай вони мають вільний доступ до вашої бібліотеки і знають, що завжди можуть обрати книжку до настрою. При цьому слідкуйте, аби книжкову поличку постійно поповнювали нові історії. І якщо ваш малюк обожнює книжки, наприклад, про котиків – гарантуйте йому широкий вибір таких «котячих» творів 

6. Відмовтесь від заохочення чи винагородження дітей черговими іграшками чи цукерками, натомість віддайте перевагу книгам.

7. Книги значно краще впливають на розвиток уяви, аніж телебачення. Тому обмежте час перебування дитини за екраном телевізора чи комп`ютера, натомість підготуйте низку цікавих видань відповідно до віку та зацікавлень дитини. Тоді маля проводитиме вільний час за читанням, що скоро стане звичкою 

8. Частіше беріть маля до бібліотеки – нехай дитина змалечку занурюється у цю чарівну атмосферу книжкового світу. Врешті, читання книг з бібліотеки – чудова традиція.

9. Слухайте аудіокниги: в авто чи поїзді або ж під час прогулянки. Це гарна нагода провести час з користю й дізнатися щось нове, і не обов’язково для цього сидіти на місці.

10. Читаючи книгу разом із малям, проводьте пальцем по сторінці, вказуючи на слова, що озвучуєте. Так дитина, яка ще не вміє читати, почне змалечку зіставляти візуальний вигляд та звучання слова, що допоможе швидше навчитися читати.

11. Обговорюйте книги, які прочитали, вчіть дитину не просто проходити сторінка за сторінкою, а й усвідомлювати та аналізувати прочитане. Ви можете навіть разом ходити до читацьких клубів і обмінюватися враженнями про книгу з іншими читачами. Або ж влаштовувати такі читацькі обговорення вдома, залучаючи до розмови друзів своєї дитини.

12. По черзі читайте один одному – це гарна практика спільного проведення часу.



Бібліотека-філія с.Теково пропонує до уваги молодших користувачів  віртуальну виставку: 


"На хвилинку зупинись-нові книги подивись!"


Фавіллі Елена Франческа Кавалло.Казки на ніч дівчат-бунтарок.-К:Vivat.-2018.-224 с.

«Казки на ніч для дівчат-бунтарок» це сто розповідей про життя ста надзвичайних жінок, проілюстровані сотнею яскравих портретів. Деякі з цих жінок жили давно, деякі наші сучасниці. Деякі походять із багатих родин, деякі в дитинстві злидарювали. Деякі відомі на весь світ, а про деяких намагалися зумисно забути. Але кожна з них по-своєму змінила світ. Їхні таланти вражають, їхні вчинки надихають, їхні досягнення та відкриття важлива частина історії людства






 Меденці Маргарита.  Мудрий  зайчик: вірші/М. Меденці: худ. оформлення О. Ладижець. – Бм.: Карпати, 2019. – 80 с.

   Відпочинок з книжкою Маргарити Меденці “Мудрий зайчик” збагатить юного читача знаннями про навколишній світ, потішить і обдарує духовністю. Більшість віршів у збірці пізнавальні, хоча є також легкі розважальні, дотепні. Утім, усе, що відбувається на сторінках книжки, – забавляє, вчить і дивує дитину, розвиває уяву, мотивує спостережливість і кмітливість.





   Малик, Галина Миколаївна. Мандри та подвиги лицаря Горчика : лицарський роман для дітей / Г. М. Малик ; худ. С. Ковальчук. – К. : Знання, 2019. – 128 с.
   У книзі відомої української письменниці Галини Малик на читачів чекають дивовижні пригоди відважного лицаря Горчика, що здобув собі славу переможця Багатоголового Змія Горинича і разом зі своїми старими й новими друзями на острові Зміїному та під морем Скіфським продовжує здійснювати  подвиги.






 Куцан Сергій.Зюзя: гумористична повість/С. Куцан: іл. А. Василенко.- К.: Фонтан казок, 2019. – 136 с.

   На день народження бабуся зробила Олесі несподіваний подарунок — унікального пацюка, вирощеного в секретній експериментальній лабораторії. І відтоді життя родини пішло шкереберть: безсонні ночі й насичені карколомними пригодами та битим посудом дні. А потім шкереберть пішло життя цілого будинку. А далі, можливо, й усього міста…
Неймовірно смішна повість Сергія Куцана «Зюзя» — переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» з метою простимулювати українських письменників до створення книжок, у героях яких сучасні українські підлітки зможуть впізнати себе.

Уривок-На торті сидів пацюк і прилизував голову малюсінькими долоньками. Крім тирси, лушпайок і піддиванної пилюки, на нього поналіплювалась ще й посипка з торта. І він намагався від того всього позбутися, сердито чухраючи себе пальчиками. Тирсу й пилюку пацюк зішкрібав на торт, а посипку з горішків наминав, притримуючи лапками. Від цього мордочка його дрібно-дрібно тремтіла. Очки у звірятка радісно блищали, як дві намистинки. Діти дивились, наче зачаровані. Від побаченого маму перетрусило. Макітра випала і розбилась. Вареники роз’їхались по підлозі. – То-о-орт! – видихнула мама і спересердя пожбурила в пацюка вареником».



Малярчук Тетьяна. МОХ NОХ:повість.-Львів:Видавництво Старого Лева,-2018.-120 с.

Ця химерна книжка перенесе тебе, читачу, в чорно-білу реальність майбутнього, де над руїнами людської цивілізації ширятимуть дивні рукокрилі істоти і в якій тебе, дорогий читачу, більше може не існувати.


Астрід Ліндгрен.Роня,дочка розбійника.-Харків: Фоліо,-2019.-136 с.

Видатна шведська письменниця, лауреатка премії ім. Г. Х. Андерсена, розповідає про хлопчика і дівчинку, батьки яких ворогують між собою.

Роня живе в лісі разом із розбійницькою ватагою свого батька Матіса. Усе дивовижно змінюється, коли вона зустрічає Бірка. Між підлітками зав’язується дружба і спалахують почуття. Проте на їхню долю випадають тяжкі випробування в пралісі, де живуть міфічні істоти — літавиці, товстогузики, поночівники.






Немає коментарів:

Дописати коментар