Бібліотека с.Теково представляє бібліотечний мікс
« БІБЛІОТЕЧНІ НОВИНИ
ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО КНИГУ"
Вважається, що дитяча література з'явилася у ХVІІІ ст., коли вийшли у світ такі книги, як «Робінзон Крузо» Д. Дефо і «Подорожі Гуллівера» Дж. Свіфта. А через століття діти вже читали спеціально написані для них книги - казки братів Грімм і Г.Х. Андерсена.
Цікаві факти:
Діти, які відчувають інтерес до читання, розвиваються швидше за своїх однолітків, у них більш живий розум, краще розвинена пам'ять і інтелект.
Дослідження показують, що 4-6 років - найсприятливіший вік для навчання дитини читанню. Після 6-7 років навчити читати складніше.
Читання книг вголос для малюків - запорука майбутньої книжкової любові. Дослідження доводять, що у тих, кому в дитинстві регулярно читали батьки, набагато більше шансів стати активним читачем пізніше. Таке читання допомагає батькам зблизитися з дитиною і добре розвиває пам'ять малюка.
Слухаючи казки, які читає мама, дитина запам'ятовує їх в подробицях, повторює улюблені фрази. Згодом, коли дитина сама вчиться читати, це допомагає їй додатково розвивати зорову пам'ять, зіставляючи знайомі рядки з книжковим текстом.
Найпопулярнішими авторами книг для дітей вважаються Олександр Пушкін, Корній Чуковський, Агнія Барто, Микола Носов, Ганс Християн Андерсен, Астрід Ліндгрен, брати Грімм, Всеволод Нестайко.
Один раз на два роки дитячим письменникам і художникам присуджується найпрестижніша нагорода - Міжнародна премія імені Г.Х. Андерсена, що найчастіше називають Малою Нобелівською премією. Вона була заснована 60 років тому Міжнародною радою з дитячої та юнацької літератури ЮНЕСКО.
Золота медаль з профілем казкаря вручається письменникам і художникам тільки за життя. За весь час лауреатами премії стали 23 письменника і 17 художників-ілюстраторів дитячої книги - представники з 20 країн світу. Найвідоміші з них - шведська письменниця Астрід Ліндгрен («Малюк і Карлсон, який живе на даху», «Пеппі Довгапанчоха») і фінська - Туве Янссон («Маленькі тролі і велика повінь», «Мумі-троль і комета», «Капелюх чарівника» та ін.)
А чи знаєте Ви?
Нацією, що найбільше часу проводить за книгою, безперечно, вважається Індія. Здивовані? Але саме середньостатистичний індієць проводить по 10,7 годин на тиждень, просто читаючи книгу.
Найбільш забороненою книгою в Америці є не сумнозвісний «Майн Кампф» Адольфа Гітлера, а казково-магічна історія про Гаррі Поттера. Саме її найчастіше забороняють з релігійних причин.
В японській мові є чарівне слово «tsundoku», що перекладається як «людина, котра купила багато книг і просто не має часу, аби їх прочитати».
Поговорюють, що першою написаною книгою на друкарській машинці були «Пригоди Тома Сойєра» Марка Твена.
“Бібліосмією” називають неконтрольоване бажання постійно нюхати старі книги, і отримувати від цього задоволення.
Рей Бредбері, автор«451 градус за Фаренгейтом», офіційно є нащадком однієї з Салемських відьом, яку було засуджено до спалення під час інквізиції у 1692 році. Пра-пра і ще скільки там разів прабабуся відомого антиутопіста дивом врятувалась, що, безперечно, тепер радує його фанатів.
Найдорожчою книгою у світі є Массачусетська книга псалмів. Надрукована у 1640 році, вона була продана на аукціоні у 2013 році за 14,2 мільйона доларів.
Найдовше речення у світі було написане Віктором Гюго у романі«Знедолені»і складалось з 823 слів.
Немає коментарів:
Дописати коментар