середа, 21 квітня 2021 р.
вівторок, 20 квітня 2021 р.
Бібліотека-філія с.Теково пропонує ознайомитись з
книжково-ілюстративною виставкою:
«Чорнобиль немає минулого часу..."
( До 35-ої річниці з дня пам'яті Чорнобильської трагедії)Вже в нас нема ні лісу, ні небес
Так і живем од стресу і до стресу,
Абетку смерті маємо — АЕС
Л. Костенко.
26 квітня минає 35 років з часу,коли сталась страшна екологічна катастрофа в історії людства.Цього дня 1986 року вибухнув реактор на Чорнобильській атомній станції.Долі багатьох людей різних професій-цивільних і військових,які стали свідками,учасниками,героями та жертвами Чорнобильської катастрофи,змінилися назавжди.
Чорнобиль- це глобальна катастрофа ХХ ст.,яка сколихнула і зачепила весь світ.Що ж таке Чорнобиль для України?Це близько трьох з половиною мільйонів постраждалих від катастрофи та її наслідків.Це майже 10 відсотків території,що зазнала прямого радіаційного забруднення,160 тис. людей із 170 населених пунктів,яким довелося покинути рідні оселі і переїхати в інші міста,це постійний страх людей за своє життя і здоров'я,за екологічний стан земель і лісів,морів і рік.
І через роки цей день змушує задуматися про можливі наслідки діяльності людини.Пам'ять про трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу.Подвиг,який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС нвколи не буде забути
З нагоди дня пам'яті Чорнобильської трагедії бібліотека-філія с.Теково пропонує ознайомитись з книжково-ілюстративною виставкою "Чорнобиль немає минулого часу..."
Це видання познайомить юного читача з екологією — наукою, що вивчає взаємодію різних організмів як між собою, так і з навколишнім середовищем.В розділі Катастрофи,опис про катастрофу на Чорнобильській АЕС,екологічні особливості після радіаційного забруднення.
Трагедія Чорнобиля-основний зміст цієї книжки.Україна після атомної катастрофи 1986 року стала скорботною матір'ю для українського народу,і весь світ живої природи став її невинною жертвою.Книга Євгена Гуцала "Діти Чорнобиля" - це правдиві розповіді про трагічне буття юних героїв уже після Чорнобиля.
.До книги увійшли кращі твори відомого українського поета, зокрема, поема «Чорнобильська мадонна». У своєму творі автор показав всі страшні наслідки чорнобильської катастрофи, розповідає про перших ліквідаторів аварії, про те, чим платить людство за накоєні гріхи
четвер, 15 квітня 2021 р.
Бібліотека-філія с.Теково пропонує до уваги користувачів інформіну" День екологічних знань"
Щорічно 15 квітня у багатьох країнах світу відзначається День екологічних знань.
вівторок, 13 квітня 2021 р.
В рубриці"Ювіляри року" бібліотека-філія с.Теково представляє літературний портрет з нагоди 115-річниці з дня народження Оксани Іваненко.
"ВСІ МИ РОДОМ З ДИТИНСТВА: ОКСАНА ІВАНЕНКО"
Народилася майбутня письменниця Оксана Іваненко 13 квітня 1906 року в Полтаві. Її мати працювала вчителькою в дитячому притулку. Батько був редактором газети (пізніше – вчителем мови й літератури), тому слова «коректура», «верстки» увійшли в життя дівчинки з перших кроків. У шість років Оксана вже сама видавала журнал для дітей «Гриб», «передплатна вартість» якого – два аркуші паперу.
З дитинства дівчинка захоплювалась літературою: « У нас була велика бібліотека. Бібліотека містилася в маленькій літній кімнаті, і щоліта ми з братом починали її впорядковувати, але поринали в читання…, і тому так нам і не вдалося її упорядкувати. Бібліотека – це було наше володіння.»
Оксана з дитинства мріяла стати вчителькою. Тому, коли в роки першої світової війни мати в другу зміну в приміщенні «Дому трудолюбія» організувала безкоштовну школу для біженців і робітників, дівчинка охоче допомагала їй у цій роботі.
У 16 років Оксана почала працювати вихователькою в дошкільному дитбудинку. Тут вона почала створювати інсценівки і казки спеціально для дітей.
Навчаючись у Харківському інституті народної освіти, О. Іваненко влітку працювала вихователькою в колонії імені Горького, якою керував видатний педагог А.С. Макаренко.
Своє перше оповідання «До царя» опублікувала письменниця в журналі «Червоні діти» (1925), а перша книжка для дітей «Майка та жабка» була надрукована в 1930 році. Відтоді вийшло в світ близько 50 книжок для юних читачів. Оксана Іваненко відома як автор казок («Великі очі», «Чудесна квітка», «Три бажання» та інші). Її книга «Маленьким про великого Тараса» (1963) доступно розповідає дітям про Кобзаря, а також популяризує його поезію.
З 1947 року по 1951 Оксана Дмитрівна була головним редактором журналу «Барвінок».
Завітай в бібліотеку! Завітай та прочитай…
Іваненко, Оксана Дмитрівна. Лісові казки / О. Д. Іваненко ; упоряд. В. Татаринова ; передм. В. Костюченка ; худож. О. Кошель. – К. : Веселка, 2006. – 64 с. : ілюстр., портр. – (Українській дитині).
Костецький, Анатолій Георгійович. Пригоди славнозвісних книг / А. Г. Костецький ; худож. В. Бариба. – К. : Початкова школа, 2005. – 223 с.(Про О.Іваненко та її книги )
Іваненко,Оксана Кисличка./ О. Д. Іваненко ; упоряд.А.Дмитиченко;передм.І.Васильєвої;худож.А.Ільїн.-К:Веселка,2004.-32 с.
Іваненко,Оксана Тарасові шляхи.-К:Веселка,1997.-294 с.
середа, 7 квітня 2021 р.
https://learningapps.org/view4172302?fbclid=IwAR1JFtSAWc74LuCUHhwc-uAQLgmFLyQ72dO0-IjMxvIPU2XDHc3UCaI8M2Q
четвер, 1 квітня 2021 р.