понеділок, 9 липня 2018 р.


Ти знай – ти маєш право  на  життя,
На вільні дії, радісне буття,
На щастя, на сім’ю, кохання,
На волю, на повагу, на визнання,
На думку особисту і на мрію,
На те, що серце й розум гріє,
На захист, на порозуміння,
На владу, на привілля, на хотіння,
На творчість, на пізнання світу,
На враження, поняття і освіту…
Ти захисти себе від посягань,
Ти бийся за свободу без вагань,
Моральні цінності й права ти захисти,
Але й ланцюг закону не впусти!


28 червня наша країна відзначає День Конституції. Саме 22 років тому в Україні було прийнято Основний Закон держави. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету.
Щоб ознайомити дітей з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкувати шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України, в бібліотеці – філії с. Теково була проведена година історії «ОБЕРІГ НАШОЇ ДЕРЖАВНОСТІ» .
Бібліотекар розповіла дітям, про те як «народжуються» закони; пояснила, що Конституція надає дітям рівні права та не допускає жодного насилля над дитиною.Також діти взяли участь в правовій грі"Дитина та її права"




Також була розгорнута книжкова виставка «Конституція України-основний Закон нашої держави», де читачам була запропонована правознавча, історично-довідкова література.
Виставка дає можливість зрозуміти, яким важливим і важким був процес створення власної Конституції та відображає найважливіші шляхи становлення державності, що триває і зараз.», розповідає про Конституцію,яка стала реальною і дієвою основою розбудови
 незалежної демократичної держави ,як повноправної учасниці світового співтовариства.
Запропоновані для перегляду документи виставки зайвий раз переконають відвідувачів у тому, що прийняття Конституції було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.
Конституція України – це не лише Закон законів, це – серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла всуспільне життя, як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності й соборності України.