вівторок, 7 червня 2016 р.

Історія створення бібліотеки в селі Теково

Історія бібліотеки.

Теківську бібліотеку відкрито в 1946 році при сільській школі.Фонд бібліотеки був невеликим. В основному,це були підручники й подарована література.Працював тут за сумісництвом вчитель,який і видавав всім зацікавленим не тільки підручники.а й  книги,періодичні видання.З 1950 року в бібліотеці  нараховувалось крім підручників 1тис. примірників  книг. Працювала в бібліотеці на той час Пребуш Йолана Юріївна.З 1952 року бібліотекарем працювала Івегеш Елізавета Михайлівна, яка пропрацювала  тут 2 роки.З 1952 року по 1961 роки в сільській книгозбірні працювала Продан Марія Василівна,В 1961 році  було надано нове приміщення під бібліотеку, в центрі села(приміщення колишньої сільської ради).Фонд книгозбірні збільшився  до 3 тис. примірнників.З 1961 року очолила сільську книгозбірню Дудаш Емма Андріївна.В 1974 році в селі відкрито новий Будинок культури, де для бібліотеки виділено також нові приміщення.Пройшла централізація бібліотек,В  Теківську бібліотеку-філію № 41 було прийнято на посаду бібліотекаря Кочерган Ганну Михайлівну.Працівниками організовувались різні масові заходи, проводилась велика робота для робітників колгоспу, який працював на території села.Для працівників сувенірного цеху,який також знаходився  й працював на території села Теково- ,концертні виступи спільно з працівниками Будинку культури, школи. Дудаш Е. А. працювала в бібліотеці 24 роки.Після її  виходу на пенсію бібліотеку очолила Кочерган Ганна Михайлівна.В 1984 році в бібліотеку було принято на роботу  Форос Віру Іванівну. Віра Іванівна організувала в бібліотеці клуб за інтересами "Ліра",який відвідувало багато молоді.Учасники "Ліри" на чолі з  Вірою Іванівною готували змістовні виступи і презентували їх  в сільському Будинку культури, в школі, перед працівниками колгоспу "Україна".За хорошу роботу колектив  бібліотеки неодноразово нагороджувався грамотами.відзнаками, подарунками.За відмінні успіхи у роботі  бібліотеки - філії портрет  завідувачки бібліотеки Кочерган Ганни Михайлівни в 1985 році був виставлений на районній дошці пошани передовиків району.З 1998 року в бібліотеку прийнято на роботу Параска Світлану Миколаївну.В бібліотеці презентовано новий клуб за інтересами "Рукодільниця",де молодь та діти вчаться виготовляти різни вироби з бісеру різними техніками виготовлення. "Рукодільницю" відвідують 20 учасників,З 2013 року  учасники клубу навчаються виготовляти різні вироби з атласних стрічок технікою  канзаші.
 В 2004 році в бібліотеці покращено умови праці та дозвілля для користувачів бібліотек.В цьому ж році на заслужений відпочинок пішла Кочерган Г.М.
 Бібліотеку очолила Параска С. М.
 Бібліотека в селі є інформаційним, культурно-просвітницьким центром.Обслуговує 1001користувачів. Це - 700 користувачів  с. Теково та 301 користувачів с . Гудя, з яких 175 дітей, фонд бібліотеки нараховує 11041  примірників,З них для дітей-2124 примірники.Співпрацюємо з громадською організацією   Ветеранів України(голова осередку Шуба А. М.) ,громадською організацією-Товариством угорської культури(голова Ковчі Е.В.), з "Обласною асоціацією фермерів Закарпаття"(голова Пелешкей Ю. І.).
 Проводиться робота по збереженню книжкових ресурсів книгозбірні.Особливо велику роботу було проведено після паводку 2001 року,коли водою було знищено 25% книжкового фонду, та майно бібліотеки.
 При бібліотеці-філії с. Теково працює пункт видачі в с. Гудя, який обслуговує 301 користувачів..Читачам с. Гудя,
щотижня привозится нова література з бібліотеки с. Теково.
 В 2008 році  в бібліотеці зроблено ремонт.
В 2015 році бібліотека с. Теково  прийняла участь в грантовому проекті, організованому  угорським  фондом ім. Бетлен Габора.Цей грант було виграно і отримано кошти  в суммі 7 тис. 962 грн. За ці кошти було придбано  в грудні 2015 року  сучасний ком`пютер  в бібліотеку й підключено до мережі INTERNET.Наявність ком`пютера і підключення до Всесвітньої мережі INTERNET - це новий й важливий крок  в житті книгозбірні,це - краще обслуговування користувачів,це -більший обсяг інформації, які зараз можна отримати в бібліотеці.де зараз завжди  багато дітей,молоді,які мають можливість  безкоштовно працювати,навчатись, гратись на протязі однієї години.
 В 2016 році ,бібліотека прийняла участь у новому грантовому проекті,організованому угорським фондом ім. Бетлен Габора. Цей грант також виграно,за кошти якого плануємо закупити меблі(книжкові полиці і столи).
                                                           
                                                         

                                   


                                                                Форос Віра Іванівна

                                                       Параска Світлана МиколаївнаНемає коментарів:

Дописати коментар